Smíšené zboží

Šikovní a zruční Ostraváci na vás vybalí to nejlepší zboží.

 

 

 

Obrázek

APNOE

 

Apnoe vytváří z nechtěného nové. Vše vzniká pod rukama samotné designérky v dílně z nechtěných materiálů, zbytků při výrobě či textilního odpadu. Apnoe vždy vdechne nový život.

 

 

 

Obrázek

BIBIART

 

Značka BIBI Art se specializuje na ruční výrobu přírodních mýdel, koupelových solí, tělových peelingů a šumivých bomb do koupele. Klade důraz na kvalitu a původ ingrediencí použitých k výrobě svých kosmetických produktů. Dále vyrábí příbory zdobené fimo hmotou.

 

www.facebook.com/bbibbiart

 

Obrázek

BY LUSY

 

By Lusy to je praktická móda pro nejrůznější příležitosti. Jde především o sukně, šaty a čepice. Vše je šito z elastických, vysoce bavlněných materiálů, které spojují krásu a pohodlí.

 

www.fler.cz/by-lusy

 

 

Obrázek

DÁREČEK NA MÍRU

 

Ručně šité kabelky, ručně vyráběné šperky a spoustu dalšího :-)

 

www.dareceknamiru.cz

 

 

Obrázek

FAJNA DÍLNA

 

První otevřená dílna pro veřejnost v Ostravě. Na Ostravském Kompotu můžete navštívit workshop na výrobu dřevěných jelenů z náletovin a workshop malování keramických polotovarů - koníků.

 

www.fajnadilna.cz

 

 

Obrázek

KOUZELNÉ KROUŽKY

 

Vyrábím šperky, doplňky a malé dekorace technikou Chainmaille neboli Kroužkování. Je to technika spojování kroužků do různých vazeb, které mohou vytvářet nejen originální šperky, ale také známou kroužkovou zbroj. Díky materiálu, který k výrobě používám, je vše z mé dílny vhodné i pro alergiky.

 

www.fler.cz/kouzelne-krouzky

 

 

Obrázek

MJ

 

Vyrábím dřevěné a kožené stylovky na míru s vlastním jménem, logem, fotkou či jakýmkoliv textem. Sám jsem si vyrobil i stroje, se kterými pracuju - gravírovací lasery Břéťu a Steva, frézku Matildu a 3D tiskárnu Natali.

 

www.facebook.com/martinjurekcz

 

Obrázek

NEDBALKY V KYTICI

 

Jsme vesnické holky, žijící ve městě. Náš koncept je jednoduchý - dostat přirozenost květin bez zbytečných doplňků k lidem, kteří to vnímají podobně jako my. Tvoříme kytice balené do obyčejného papíru s nálepkou našeho loga, květinové dekorace jako jsou věnce, osázené nádoby, výzdoby interiérů pokojovými rostlinami.

 

www.kvetiny-nedbalky.cz

 

Obrázek

OSTRAVSKÉ UHLÍ

 

Ručně vyráběné mýdlo s arganovým olejem a aktivním uhlí. Mýdlo je ve tvaru uhlí, barva černá. Mýdlo je balené v papírové krabičce s motivy Ostravy.

 

Obrázek

OSTRAVSKÝ ABORIGINAL

 

Na začátku je jen černá plocha. A barvy v miskách. První tečka rozhodne, co bude dál...Krabičky, misky, květináče, vlastní tvorba, ruční práce, vše tečkováno redisperem

 

www.tatana-rekova.cz

 

Obrázek

PANENA

 

Něžné ilustrace dívek s duší a vílím potenciálem. Pěknosti z papíru a ručně malované hrnečky.

 

www.facebook.com/panenanahrnu

 

Obrázek

RABAGA

 

Originální květinové čelenky.

 

www.fler.cz/rabaga

 

 

Obrázek

RENCHINCHAY

 

"Kreslím, píši a maluji. Malá i větší vzniklá díla používám jako design pro spotřební zboží jako jsou hrnky, obrázky, zrcátka, trička, tašky apod. Miluji psaní, a proto se věnuji kaligrafii. Pořádám kurzy krasopisu." - Renáta Gebauerová

 

www.fler.cz/renchinchay

 

 

Obrázek

SKAPI  - MERINO

 

Jsme malá česká firma. Šijeme pro Vás oblečení z merinovlny. Střihy vycházejí z našich dlouhodobých zkušeností s vlastními dětmi. Kvalitní merino oblečení pro miminka a malé děti, vhodné na nošení v šátku či nosítku , bambusové a softshellové oblečení.

 

www.skapi-merino.cz

 

 

Obrázek

SRALOUNI

 

 Tak trochu pravdivěji ztvárněné podobizny psů :) Čím dál více rozšířená skladba různých ras. Aplikováno jako samolepicí piktogramy, hlídací cedule, dřevěné sošky a designová trika.

 

www.sralouni.cz

 

 

Obrázek

SUCHÉ DUPKY

 

Designové oblečení pro děti vyráběné v Ostravě - tepláčky, mikinky, čepičky, slintáčky, softshellové oblečení, moderní látkové pleny značky Yháček. Vše z kvalitních materiálů vhodných pro děti od narození.

 

www.suchedupky.cz

 

Obrázek

TANAGO

 

Ručně malované boty, trička s autorskou grafikou a malé drobnůstky (zrcátka, klíčenky aj.)

 

www.tanago.cz

 

Obrázek

TAŠENKA

 

Tašenka proto, že my ženy jsme emocionálně založené a vytváříme si k lidem a věcem, kterými jsme obklopeny, citový vztah. Milujeme svého partnera, děti, svůj život, svoji tašenku. Mladá značka elegantních ručně šitých dámských kabelek a doplňků nabízí kvalitně zpracované kabelky pro každé roční období, ale i nadčasové kousky. Typický je pro ně minimalistický styl a jednoduchost v kombinaci s praktičností. Dámské kabelky a další výrobky od Tašenka jsou inspirované skutečnými ženami a odráží jejich nároky na praktičnost, funkčnost a estetiku.

 

 

www.tasenka.cz

 

Obrázek

TEOREM

 

"S láskou vyšito pro Tvoji krásu." Značka TEOREM je synonymem pro autorský, vyšívaný šperk a doplňky. Vyšívané šperky a doplňky v sobě nesou pestré a originální vzory, které tak tvoří nepřehlédnutelnou součást Tvého outfitu.

 

www.teorem.cz

 

 

Obrázek

TIMEWOOD

 

Česká značka TimeWood to jsou především kvalitní dřevěné hodinky z domácích a exotických dřevin. Mezi další dřevěný sortiment značky Timewood patří ještě sluneční brýle, dřevěný motýlek, kryty na telefon a další doplňky ze dřeva. Timewood spojuje moderní technologie a design s přírodou. To vše najdete buď na www.timewood.cz nebo v prodejnách CVRK design v Praze anebo v nové prodejně Czech Brands ve Forum Nová Karolina Ostrava.

 

www.timewood.cz

 

Obrázek

TOMPETKA

 

"Šijeme oblečení zejména pro děti, ale taky pro  maminky, které chtějí originální kousky ve svém šatníku." - Petra Pokorná

 

www.fler.cz/tompetka

 

 

Obrázek

TOOP DESIGN

 

"Prvotním impulsem pro založení firmy TOOP design je především anti-konzumní postoj a s tím spojené přirozené nutkání využívat odpadový či přebytečný materiál, přetvářet ho do dalších užitečných forem a docílit tak jeho znovuvrácení zpět do oběhu. Obsahem a pracovní náplní je výroba módních a interiérových doplňků z rozmanitých vyřazených materiálů jako je textil, kůže, papír, dřevo, plast, kov… Nespecializujeme se na konkrétní materiál či techniku, ba naopak necháme odpad hovořit za sebe – myšlenka a nápad pak dotvoří finální produkt." - Karin Toopová

 

www.facebook.com/TOOP-design