Smíšené zboží

Šikovní a zruční Ostraváci na vás vybalí to nejlepší zboží.

 

 

 

Obrázek

BY LUSY

 

By Lusy to je praktická móda pro nejrůznější příležitosti. Jde především o sukně, šaty a čepice. Vše je šito z elastických, vysoce bavlněných materiálů, které spojují krásu a pohodlí.

 

www.fler.cz/by-lusy

 

 

Obrázek

DÁREČEK NA MÍRU

 

Ručně šité kabelky, ručně vyráběné šperky a spoustu dalšího :-)

 

www.dareceknamiru.cz

 

 

Obrázek

KOUZELNÉ KROUŽKY

 

Vyrábím šperky, doplňky a malé dekorace technikou Chainmaille neboli Kroužkování. Je to technika spojování kroužků do různých vazeb, které mohou vytvářet nejen originální šperky, ale také známou kroužkovou zbroj. Díky materiálu, který k výrobě používám, je vše z mé dílny vhodné i pro alergiky.

 

www.fler.cz/kouzelne-krouzky

 

 

 

Obrázek

MARTIN JUREK MJ

 

Vyrábím dřevěné a kožené stylovky na míru s vlastním jménem, logem, fotkou či jakýmkoliv textem. Sám jsem si vyrobil i stroje, se kterými pracuju - gravírovací lasery Břéťu a Steva, frézku Matildu a 3D tiskárnu Natali.

 

www.facebook.com/martinjurekcz

 

 

 

Obrázek

NEDBALKY V KYTICI

 

Jsme vesnické holky, žijící ve městě. Náš koncept je jednoduchý - dostat přirozenost květin bez zbytečných doplňků k lidem, kteří to vnímají podobně jako my. Tvoříme kytice balené do obyčejného papíru s nálepkou našeho loga, květinové dekorace jako jsou věnce, osázené nádoby, výzdoby interiérů pokojovými rostlinami.

 

www.kvetiny-nedbalky.cz

 

 

 

Obrázek

OSTRAVSKÉ UHLÍ

 

Ručně vyráběné mýdlo s arganovým olejem a aktivním uhlí. Mýdlo je ve tvaru uhlí, barva černá. Mýdlo je balené v papírové krabičce s motivy Ostravy.

 

 

 

Obrázek

OSTRAVSKÝ ABORIGINÁL

 

Na začátku je jen černá plocha. A barvy v miskách. První tečka rozhodne, co bude dál...Krabičky, misky, květináče, vlastní tvorba, ruční práce, vše tečkováno redisperem.

 

www.tatana-rekova.cz

 

 

Obrázek

RABAGA

 

Originální květinové čelenky.

 

www.fler.cz/rabaga

 

 

Obrázek

SUCHÉ DUPKY

 

Yháček je značka nejen dětského oblečení, která se zrodila v Ostravě. V sortimentu máme moderní látkové pleny, dětské tepláčky, čepičky, nákrčníky, mikiny, sukýnky pro maminky i dcery, šátky na hlavu, slintáčky, softshellové oblečení, potřeby pro nošení a mnoho dalšího. Vše pro Vás vyrábíme s láskou z designových látek nejvyšší kvality.

 

www.suchedupky.cz

 

Obrázek

TEOREM

 

„S láskou vyšito pro Tvoji krásu.“ Značka TEOREM je synonymem pro autorský, vyšívaný šperk a doplňky. Vyšívané šperky a doplňky v sobě nesou pestré a originální vzory, které tak tvoří nepřehlédnutelnou součást Tvého outfitu.

 

www.teorem.cz

 

Obrázek

TOOP DESIGN

 

"Prvotním impulsem pro založení firmy TOOP design je především anti-konzumní postoj a s tím spojené přirozené nutkání využívat odpadový či přebytečný materiál, přetvářet ho do dalších užitečných forem a docílit tak jeho znovuvrácení zpět do oběhu. Obsahem a pracovní náplní je výroba módních a interiérových doplňků z rozmanitých vyřazených materiálů jako je textil, kůže, papír, dřevo, plast, kov… Nespecializujeme se na konkrétní materiál či techniku, ba naopak necháme odpad hovořit za sebe – myšlenka a nápad pak dotvoří finální produkt." - Karin Toopová

 

www.facebook.com/TOOP-design

 

Obrázek

BABEKO

 

Originální ručně šité reflexní ozdoby, brože, čelenky a přívěsky. Ozdobte sebe či svou kabelku, batoh, originální reflexkou, která Vás nejen ozdobí, ale i lépe zviditelní v silničním provozu. Stánek mohu doplnit i o ručně šité látkové dekorace, pohanková nahřívací zvířátka a relaxační pohankové výrobky. Ráda bych se ale hlavně prezentovala s reflexkami. Celá tvorba na:

 

www.babeko.cz

 

 

 

Obrázek

BE LUCKY

 

Značku „be Lucky“ tvoří dvě Lucie, experimentující s keramickými hmotami, porcelánem, ale především s dekorem, často inspirovaným dětskou kresbou a její spontaneitou. Snaží se věci vytvářet tak, aby se propojil užitek s estetikou. V současné době tvoří sortiment především porcelánové pohárky a kalíšky, kombinované s keramikou malovanou kobaltem (malované obrazy-talíře).

 

www.fler.cz/keramika-lucky

 

Obrázek

FA MARSIL

 

Ve stánku Fa Marsil zakoupíte nejen dárkovou keramiku, bižuterii, ale také oblíbené štěstíčka.

 

 

 

Obrázek

GASTON CHILLI

 

„Když je chilli tvou vášní“ Všeříkající motto Ostravského projektu Gaston Chilli, za kterým stojí Radovan „Gaston“ Fron se svou rodinou. Všechny dobroty z chilli jsou vyráběny vždy z nejlepších dostupných surovin, kdy každý kus ovoce a zeleniny, hlavně každá paprička, projde tvrdým kvalitativním sítem. Gaston není žádný chemik, proto nepoužívá žádné chemické konzervanty, barviva, aromata ani zahušťovadla. Nepoužívá také extrakty, ani sušené chilli, pouze čerstvé, nebo mimo sezónu i mrazené papričky, většinou vypěstované na Vinné hoře v Hlučíně na koňském hnoji. Jedná se tak o čistě přírodní produkt. Používá nejkvalitnější himalájskou růžovou sůl, nerafinovaný třtinový cukr Demerara, italský velejemný vinný ocet a prvotřídní koření v BIO kvalitě. Jeho Rozpálený ananas letos obsadil 3.místo v soutěži The World Hot Sauce Awards v USA v kategorii jemně pálivých omáček.

Gastonovým cílem je, aby jste z jeho výrobků měli stejnou radost jako on.

 

www.gastonchilli.cz

 

Obrázek

INFANTKA

 

Značka Infantka nabízí tašky a kabely z recyklovaného materiálu (džíny, košile, plátěnky) z vlastní originál tiskem. Podporuje myšlenky Fashion Revolution, udržitelné módy, šetrného životního stylu kombinovanou radostí ze života, "nosím co se mám ráda a tak se cítím good". Je to lokální produkt s šanghajským nádechem.

 

www.fler.cz/infantka

 

 

Obrázek

KERAMIKA LENKA

 

Nabízím závěsné květináče s i bez zasazených květin, dále kachle s barevnými mandalami (jdou pověsit na zeď nebo použit jako podložka pod hrnec) a také plachté Hamsy-ruka fatimy, v případě zájmu možno vyrobit i velké květináče na bylinky.

 

 

Obrázek

KREATIVNÍ SESTŘENICE

 

Baví nás pastelky, barvičky, razítka, barevné papíry i pergamen......a tvoříme přání. Co kus, to originál. Ručně vyráběná přání aneb Kreativní sestřenice.

 

www.facebook.com/Kreativní-sestřenice-2307040055974989/

 

Obrázek

KYTKY OD HANDULY

 

Neobyčejně obyčejné květinářství v srdci Ostravy! Prostě kytky od Handuly. S citem a láskou, hrnkové rostlinky, ikebanky, kokedamy, tillandsie. Nabídka originálních ručně dělaných přání, origami a spoustu dalšího nesmí chybět!

 

www.kytkyodhanduly.cz

 

 

 

Obrázek

LA CAROTA

 

La carota- stylové dětské oblečeni šité s láskou. MrkEv - ručně s láskou vyráběné brože, přívěsky na krk, náušnice.

 

www.facebook.com/lakarota

 

 

Obrázek

LISSIE

 

Na ostravském kompotu přestavím výrobky pro mladé a věčně mladé dámy – kabelky a tašky z recyklovaných i nových materiálů, batůžky, kosmetické taštičky i tkaničky do bot. Přivezu také zero waste doplňky do kuchyně - pytlíky, zero waste sady, voskované ubrousky, vaky na oblečení a cestování ….

 

 

 

Obrázek

MY SOAP

 

Mýdlárna mySoap - tuhá mýdla a organická kosmetika z kvalitních ingrediencí, macerátů a bylinek z přírodní zahrádky, obohacené o esenciální oleje, které jim dodávají přirozenou vůni.

 

www.mysoap.cz

 

 

Obrázek

VIO ATELIER

 

Art- designové šperky z drahého kovu.

 

 

 

Obrázek

LUCKY SKIRT

 

Zavinovací tylové sukýnky pro malé i velké. Plstěné kabelky a psaníčka.

 

www.fler.cz/luckyskirt

 

 

 

Obrázek

SPIRÁLA OSTRAVA

 

Spirála Ostrava je obecně prospěšná společnost, která podporuje lidi s dlouhodobým duševním onemocněním. Zvyšujeme jejich uplatnitelnost v běžném životě např.tím, že jim umožníme seberealizovat se v práci. V chráněné šicí dílně Spirály šijí ženy bavlněný bytový a kuchyňský textil ručně a s radostí. A dobrý pocit z krásné práce prospívá duševní vyrovnanosti nás všech. Co říkáte?

 

www.spirala-ops.cz

 

Obrázek

SUE MAYTY

 

MILUJEME DESIGN A VŠE PRO PEJSKY PŘEDEVŠÍM
Vyrábíme krásné designové obojky, vodítka a kabelky na venčení pro vás a vaše pejsky. Každý kousek je vyroben ručně s důrazem na preciznost a s použitím těch nejkrásnějších a nejkvalitnějších látek.
Jediným našim cílem je, aby byla naše tvorba stylová, funkční a abyste si ji stejně jako my zamilovali.

Pro tebe a tvého psího parťáka ze ❤️ Sue

www.suemayty.cz

 

Obrázek

PRAGULIC OSTRAVA

 

Pragulic je sociální podnik, který poskytuje netradiční prohlídky města pohledem lidí bez domova. Snaží se o jejich zapojení do běžného života a dává jim tak šanci na návrat do společnosti. Na festivalu KOMPOT můžete zažít jednu z našich zkrácených prohlídek a poslechnout si příběh člověka, který žil na ulici. Na festivalu KOMPOT, bychom rádi uspořádali zkrácené prohlídky, zvali a prodávali vouchery na naše další prohlídky města.

 

ostrava.pragulic.cz

 

Obrázek

Alliance Française Ostrava

 

Alliance Française Ostrava – kousek Francie v Ostravě Prostřednictvím jazykových kurzů, vzdělávacích, kulturních a kulinářských akcí sdílíme naši společnou vášen pro francouzský jazyk a kulturu. Nabízíme kurzy francouzštiny pro dospělé, děti a mládež (rodilí mluvčí), studijní programy a stáže ve Francii, mezinárodně uznávané jazykové zkoušky DELF/DALF, filmy, koncerty, přednášky, tématické večery...

 

www.alliancefrancaise.cz/ostrava

 

 

Obrázek

Tahiti-tiare.cz – přírodní kosmetika z Tahiti

 

Tahiti-tiare.cz – přírodní kosmetika z Tahiti Monoï znamená ve starobylém tradičním jazyce Francouzské Polynésie, "vonný olej" a jeho tajemství spočívá ve 100% přírodní směsi, extraktu kokosového oleje (Cocos nucifera) a místní květiny tiaré (Gardenia tahitensis). Jeho historie se datuje do doby před více než 2000 lety, kdy jej domorodí Polynésané denně využívali pro lékařské, kosmetické a náboženské účely. Chtěli jsme výjimečný monoï a kosmetiku z něj zprostředkovat i vám a proto jsme se stali oficiálním distributorem kosmetické značky Parfumerie Tiki z Tahiti, jejíž produkty jsou zárukou kvality a pravosti původu.

 

www.tahiti-tiare.cz

 

Obrázek

ČínštinaOVA, placky pro Tebe

 

Výuka čínštiny v Ostravě. Dále pak tvorba klasických placek pro děti.

 

www.cinstinaova.cz