Hudba a nehudba

Ostravské hudební a divadelní ovoce, které si společně sklidíme a vychutnáme.

 

 

 

Bandaband

 

Kapela, která se s tím ani trochu nepáře. Má drive, hraje pozitivní muziku a každý koncert obrátí v jedinečnou událost, ze které posluchači odcházejí plni zážitků. Svým nezaměnitelným zvukem a energií dokáže člověka roztančit, rozesmát, nadchnout, pohladit po duši i donutit přemýšlet. Výbušná směs rocku, funku, blues a latiny a výhradně českých textů nutí lidi všech věkových skupin dupat si do rytmu.

 

Boris Band Combination

 

Kdože? Přece pianista Boris Urbánek. Že vám to nic neříká? Vzpomeňte na televizní pořady jako Neváhej a toč, Na stopě nebo Klekánice. K těm všem a mnoha dalším Boris složil hudbu. Mimoto skládá taky pro svou kapelu Boris Band Combination složenou z těch nejlepších ostravských instrumentalistů a improvizátorů. Stylově čerpá BBC z bohaté tradice jazzrocku. Každá jejich skladba vypráví jedinečný příběh, každé sólo je neopakovatelné.

 

Buty

 

Jednou ráno, Až ten vláček zapíská, z hlíny vstrčí hlavu Krtek a zahrají Buty. Možná se přijde i František.

 

FEBRUARY

 

Svěží vítr na poli české alternativy. Jejich nepřímočarý rock protkaný nitěmi kytarových ploch mrazí i hřeje, konejší i děsí, ze všeho nejvíce ale jednoduše baví.

 

FILIP M.

 

Je kapela, která vás sebou vezme do krajiny snů, fantazie a příběhů, někam mezi nebem a nebem, tedy pokud budete jen trochu chtít.
 

 

Obrázek

Hitrádio Orion

 

Jsme hudba. Jsme zábava. Jsme energie, jsme spousta příběhů a pocitů. Jsme rádio, které hraje. Už víc než 25 let jsme společníkem lidí v Ostravě i v dalekém okolí. Se svými posluchači žijeme od rána do noci, vstáváme s nimi do práce, zpříjemňujeme jim každý den a každou chvíli, hrajeme pro lepší náladu, přinášíme zprávy z regionu, zveme na nejrůznější akce. Podporujeme sport, kulturu, jsme všude, kde se něco děje.
Práce v rádiu je všechno, jen ne nuda. Dobrá nálada v éteru vysílání Hitrádia Orion je právě tak dobrá, jaká je radost a nadšení v našem týmu, protože i když každý den neděláte to, co máte nejraději, tohle je přece práce snů. :-) Mícháme svůj kompot, tak ať Vám chutná! 

 

Jazz Cake

 

Parta, která vám osladí život swingovou hudbou v moderních aranžích. Hudebníci, které spojují léta praxe a drilu na ostravské konzervatoři, nyní studující jazzové obory na JAMU, HAMU a na akademii v Krakově, dodávají tradičním skladbám svěží šmrnc.

 

Obrázek

Nedivoč

 

Zbrusu nová kapela plná skvělých muzikantů. Hrají a zpívají hezky česky, sladce, vesele, hořce, smutně dojemně i úchylně. V hudbě, stejně jako v životě jsou závody, které už neběžíme. Tak to mají ostravští Nedivoč.

 

Neo Chess Sunny Rock´n´Roll Band

 

Svěží rokenrol od Elvise přes Beatles, Rolling Stones, Toma Pettyho až k filmovým melodiím, např. z Pulp Fiction. Tahle skupina vznikla z lásky k této muzice. Ve svém názvu odkazuje ke dvěma nejdůležitějším a dnes již zaniklým rokenrolovým vydavatelstvím v USA Chess Records a Sun Records. Naštěstí po sobě zanechala nádherné hudební dědictví, takže jsme mohli přijít my, s úctou tyto písničky oprášit a znovu rozzářit ten pravý „neočesaný“ rokenrol.

 

 

Obrázek

(NE) Zapomenutá Ostrava

 

Zájmová FB skupina připomínající dávnou i nedávnou historii Ostravy, která se blíží pomalu k prahu 25.000 členů . Její zakladatel Marek Pietoň o ní říká:  "Diskuze jsou tady někdy pěkně drsné, to k Ostravě zkrátka patří, ale objevily se díky ní spousty snímků, které by jinak zůstaly založeny v domácích albech. Takže přijďte si připomenout jaká byla Ostrava."

 

Obrázek

Patrik Kee

 

Umělec, který dokáže během pár minut strhnout publikum do svého bezmezného hudebního vesmíru. Na pódiu je sám, slyšíte jen jeho vokál s rozsahem tří oktáv navrstvený pomocí efektu looper do nádherných chorálů a perkusivních rytmů. Všechna Patrikova vystoupení jsou improvizovaná a písně z nich proto už nejspíš nikdy znovu neuslyšíte, neboť jsou jako pomíjivá mýdlová bublinka dílem momentálního okamžiku.

 

Obrázek

TAMALA

 

Proč prostě nezačít hrát, když ta malá herečka „od Bezručů“ píše písničky a její kamarádi „mají jasno“ v tom, jak to má být? Přidali pár riffů, decibelů a navrch pravou ostravskou inverzi...

 

Obrázek

URBEX-OVA

 

Zájmová skupina lidí, kterým učarovalo prolízání starých budov a objektů, jež jsou v předstupni konečné likvidace. Prezentované fotografie zahrnují výběr nejodvážnějších členů, kteří se rozhodli na vlastní riziko zachytit poslední okamžiky domů i továren v našem blízkém i vzdálenějším okolí dříve, než zmizí..