Jídlo a pití

Výběr ostravských chuťovek, mocných jídel a dobrot.

 

 

 

 

Obrázek

BEEROKRACIE

 

Nová a zajímavá piva létajícího pivovaru BEEROKRACIE. Do každého nového piva dává srdce, zkušenosti a nebojí se experimentovat. Usilujeme o to, abychom dosáhli mnoha různých a náročných chutí pro všechny milovníky piva. Těšíme se, že po ochutnání našeho piva vykouzlíme úsměv na tváři každého z Vás.

 

www.beerokracie.cz

 

 

Obrázek

BUBBA CHLÉB  

 

Tým mladých pekařů z BUBBA CHLÉB dorazí i na Ostravský Kompot. Své produkty vyrábí jen z kvalitních surovin a zcela bez konzervantů, barviv a éček. Spolehnout se můžete na stoprocentní kvalitu a nezaměnitelnou chuť, která Vám zaručeně udělá radost a zpříjemní den strávený na Ostravském Kompotu. Ochutnat můžete například banánový chléb, muffiny, cookies a další pečivo.

 

www.bubbachleb.cz

 

Obrázek

ČERSTVÝ BOBY

 

Energii mezi jednotlivými body programu můžete nasát ve stánku ČERSTVÝ BOBY s výběrovou kávou!

 

www.cerstvyboby.cz

 

 

Obrázek

EATMEAT

 

Jsme streetfoodové bistro Eatmeat. Vaříme z lokálních čerstvých surovin a milujeme maso! Kvalitní maso! A to u nás taky najdete! Burgery, Hot Dogy anebo Pastrami, to vše najdete u nás na ulici Poštovní 29 v Ostravě. Jsme streetfoodové bistro Eatmeat. Vaříme z lokálních čerstvých surovin a milujeme maso! Kvalitní maso! A to u nás taky najdete! Chuť správného burgeru dělá vyzrálé hovězí maso. To naše je z farmy v Klokočově z mladých býčků. Pro Eatmeat burgery jsme vybrali hovězí krk, mletý v poměru 80:20, aby naše burgery byly krásně šťavnaté. Párky pro naše hotdogy speciálně pro nás připravuje rodinné řeznictví a uzenářství u Bobra. Eatmeat párky jsou ze 100% z masa a v přírodním střívku. Bez fosfátů, zvýrazňovačů chuti, bez drůbežích separátů a kůže. Dáváme do nich jen jednoduché přísady jako MASO, sůl, směs koření. Největší chloubou našeho bistra je hovězí hrudí maso Pastrami, které na 21 dní ukládáme do silného láku a následně vaříme a zpracováváme kouřem.

 

www.eatmeat.cz

 

 

Obrázek

LAURA COFFEE

 

Jsme rodinná pražírna a kavárna Laura coffee, která nabízí svým klientům více než jen kávu. Káva nám dělá radost a baví nás ve všech svých podobách. Přijďte se o tom sami přesvědčit na akci KOMPOT a neváhejte ochutnat lahodné espresso, cappuccino nebo caffé latté. Pro děti máme připraveno kakao, čokoládu, mošt nebo ovocné smoothie.

 

www.lauracoffee.cz

 

 

Obrázek

MALEDA

 

Jsme rodinná firma působící především v Ostravě a okolí již šest let. Provozujeme kavárny s prodejem vlastních výrobků a velkou část naši činnosti zahrnuje realizace rautů. Ve své nabídce myslíme na zdravý životní styl a snažíme se co nejméně používat přísady. Vymýšlíme varianty svačin i pro vegetariány a vegany tak, aby si u nás mohl vybrat opravdu každý.

 

www.maleda.cz

 

 

Obrázek

MENTAL CAFÉ

 

Hlavním cílem pojízdné kavárny je setkávání veřejnosti s osobami s postižením naběžných místech a v běžných životních situacích a bourání předsudků s tím spojených. Kromě tohoto sociálního podtextu pojízdné kavárny, chceme nabízet zákazníkům kvalitní kávu a navodit příjemnou náladu. Naši netradiční baristé Vám připraví lahodnou kávu, čokoládu nebo horkou čokoládu. V horkém počasí přijdou vhod osvěžující limonády. Na místě bude k dispozici také kávová kolekce autorských šperků Ateliéru Koira Kissa.

 

www.facebook.com/mentalcafe

 

 

Obrázek

NAVÍNKO.CZ 

 

NaVínko pro vás osobně hledá a vybírá kvalitní vína z rodinných vinařství z Moravy, Rakouska, Španělska i Portugalska. Ta nejlepší vína vám přinášíme v originálně sestavených boxech vín nebo jednotlivě a také dárkově zabalená. Všechna vína osobně známe a víme, že vám budou chutnat…

 

www.navinko.cz

 

 

Obrázek

OKTARÍNA TR

 

Vyberte si z poctivé ručně vyráběné přírodní sirupy s originální recepturou a pravou chutí přírody. Ryze přírodní produkt bez umělého čehokoliv. Na Ostravském Kompotu si vychutnáte bylinné a ovocné sirupy nebo nealkoholické zázvorové pivo.

 

www.oktarina.cz

 

 

Obrázek

OLDŘICH FLACHS

 

Pestrobarevné obláčky cukrové vaty, se kterou na dětství zavzpomíná nejeden Ostravák. Příchutě popcornu, že se nebudete moci rozhodnout, který si vybrat.

 

 

Obrázek

PIVOVAR HOPPY DOG

 

Chtěli jsme se od vaření v hrncích posunout ke skutečnému pivovaru a naše pivo dostat nejen ke kamarádům, ale i k širší veřejnosti. Naše "mise" je ukázat lidem co nejširší škálu pivních stylů a taky to, že pivo není jen plzeňský ležák.

 

www.hoppydog.cz

 

 

Obrázek

PIVOVARSKÝ DŮM OSTRAVA

 

"Za svůj život jsem toho už dělal spoustu, ale toto je opravdu něco, co mě profesně naplňuje a neuvěřitelně baví. A navíc mezi sládky je spousta super lidí, málokdy se najde nějaký blb." - Jiří Štverka

 

www.pivovarsky-dum.eu

 

 

Obrázek

MEGA CHLEBA A VYMAZLENÉ OBČERSTVENÍ

 

Ochutnejte výborný mega chleba s pomazánkami. Na své si přijdou také milovníci bramboráků, langošů ,halušek nebo farmářských brambor.

 

 

Obrázek

BISTRO TAKŽE TAK

 

Znáte Ice Rolls? Na Ostravském Kompotu představí bistro Takže Tak zmrzlinu Ice Rolls - rolovaná zmrzlina. Namíchejte si zmrzlinu dle vlastní chuti.

 

www.facebook.com/takzetakostrava

 

 

 

Obrázek

PELMEŠKI

 

Pelmeně(RUSKY ПЕЛЬМЕНИ, PELMENI) jsou národním jídlem Ruska. Jsou to vlastně plněné knedlíčky, přesněji těstové taštičky uvařené ve vodě. Plní se různými druhy náplní - na sladko, na slano, s masem, s tvarohem, vařené i opečené.

 

www.facebook.com/pelmeski.ostrava

 

 

Obrázek

PROJEZ SE KE ZDRAVÍ

 

Ráda se s Vámi potkám u skvělých dobroty ze zdravých surovin, kombinací slaného a sladkého rautu, který se hodí jak na svatby, tak na firemní akce. Využívám zdravé mouky, nepoužívám rafinovaný cukr a tvořím také bezlepkové a bezlaktózové dobroty.

 

www.projezsekezdravi.cz

 

 

Obrázek

BO BISTRO STORE

 

Nic nevystihuje Ostravu víc, než toto naše slovo. "Bo", které je odpovědí na každé proč. Zároveň je to také slovní hříčka. "B" a "O" jsou prvním a posledním písmenem slova bistro, může být zkratkou pro bistro Ostrava. Milujeme Budapešť pro její nádhernou architekturu, náladu, historii, gastronomii, pro dech beroucí podniky a jejich atmosféru. Proto je našim hlavním produktem langoš, který je pořád tak trochu označován za pouťové jídlo, ale pro nás je placka z kynutého těsta mnoha podob a ingrediencí něčím víc, něčím, co má potenciál. A tak si s ním hrajeme.

 

www.bobistrostore.cz

 

 

Obrázek

MUTANT FAST FOOD

 

"Rádi jíme to, co nám chutná, a kdo jiný nám to uvaří lépe než my sami. A o naše oblíbená jídla se pak rádi dělíme s Vámi." - David Kania

 

www.facebook.com/MutantFastFood

 

 

Obrázek

FASTA PASTA

 

Italské semolinové špagety s omáčkami z čerstvých surovin, home-made masové kuličky ze 100% hovězího, krémová polévka - to vše s láskou připravované ve stánku špagetárny FASTA PASTA!

 

www.facebook.com/FastaPastaBistro/

 

 

Obrázek

SHEEP SHOP

 

Nejlepší sýrárna na světě, také velmi roztomilá a neuvěřitelně skromná, nabízí holandské nepasterované goudy ze statku, sušené klobásky Saucisson a Fuet, slovenský špek, slaninu a maďarské čabajky z Tóalmászí.

 

www.sheep-shop.cz

 

 

Obrázek

BABYLON

 

Babylon cafe je tak trochu jiná Ostravská kavárna. Mimo jiné, že nabízí výbornou kávu, ochutnáte v ní také kvalitní vína, řemeslná piva z malých regionálních pivovarů a domácí speciality.

 

www.facebook.com/babylonCafeOstrava/

 

 

Obrázek

CO KAFE

 

Těšit se můžete na výběrovou kávu z vlastní pražírny. A co je lepšího k výborné kávě než sladké a slané pečivo z vlastní pekárny. Sbíhají se vám také sliny? 😊

 

www.cokafe.com

 

 

Obrázek

LAHŮDKÁŘSTVÍ PATA NEGRA

 

Lahůdkářství z centra Ostravy pro všechny mlsné jazýčky. Těšit se můžete na španělskou šunku (jamón) a další španělské speciality, lahodné paštiky, kvalitní olivové oleje a vína, ale i domácí chlebíčky, maso a uzeniny od těch nejlepších regionálních dodavatelů.

 

www.patanegra.cz

 

 

Obrázek

OSTRAWINA

 

OstraWINA se baví vínem a snaží se propojit degustace se špičkovou gastronomií a dobrou zábavou. Stavte se k nim ochutnat špičková moravská a zahraniční vína, prosecco a míchané nápoje z vína.

 

www.ostrawina.cz

 

 

Obrázek

NÁŠUP OD SPIRÁLY

 

Přijďte si k nám dát Nášup s porcí dobra navíc. Nejenže si pochutnáte na sladkých palačinkách, tvarožníku, cibulovém minikoláči či listových závinech všelikých náplní. Hřát Vás to může nejen v bříšku, ale i na srdci. Zaměstnáváme totiž lidi se zdravotním postižením a dáváme jim šanci seberealizovat se, pracovat a znovu nalézt své místo v životě. Vyzkoušejte a objednejte si cateringové služby, podpoříte tak zaměstnávání lidí s obtížným životním příběhem.

 

www.spirala-ops.cz

 

 

Obrázek

PUNK FOOD

 

LOW CARB produkty ve spolupráci s biofarmou 8.míle - SNACK HALOUMI BURGER & HRANOLKY, SNACK BEEF BURGER & HRANOLKY, HALOUMI HRANOLKY, GRILL HALOUMI SALÁT S MEDOVO-HOŘČIČNÝM DRESINGEM.

 

www.facebook.com/punkfoodcom

 

 

Obrázek

Pet punk bistro

 

Cukr a kafe. Základní látky, na kterých fičí celá západní civilizace. Bez šálku kávy stojí den za starou belu, cukr potřebujeme doplňovat průběžně, obalit nervy. PetPunk je místo, kde se vám dostane obojího. Dobře udělaný cukr z kuchyně Pawliczky ihned zapijete výběrovou kávou z produkce pražírny Nordbeans. Kompot začíná a končí u stánku PetPunku.

 

www.facebook.com/pg/PetPunkBistro

 

 

 

Obrázek

STARÁ KAVÁRNA

 

Stará kavárna vám připraví kotlík polévky inspirované Svatojánem, drinky, domácí limonády a něco na zakousnutí.

 

www.staraarena.cz

 

 

 

Obrázek

Czech Hookah Club

 

Jsme týmem nadšenců, kteří milují vodní dýmky a rozhodli se využít své zkušenosti z různých oborů a nabídnout tak komunitě v tomto odvětví něco nového a opravdu jedinečného. Naším cílem bylo přinést prémiový zážitek z kouření vodní dýmky celé komunitě dýmkařů, učinit ho tak dostupný opravdu každému a v konečném důsledku tak zvýšit povědomí o správném dýmkaření. Do této vize jsme dali veškerou naši energii, píli a zkušenosti, díky čemuž se nám podařilo pro naši věc nadchnout mnoho lidí v dýmkařské komunitě a také získat podporu mnoha výrobců a dalších ikon v tomto odvětví. To nám umožnilo zpřístupnit naším zákazníkům spoustu opravdu jedinečných možností a udělat tak zážitek z dýmky u nás opravdu výjimečný.

 

www.hookahclub.cz

 

Obrázek

Trimus company s.r.o.

 

Jsme malá firma rodinného typu, jsme na trhu již 30 let. Sortiment, který nabízíme je zaměřen pro širokou veřejnost, s dostupnými cenami, ale ve velmi vysoké kvalitě, vše na úrovní fresch. Obaly a tácky používáme EKO. Těšit se můžete na švýcarský sýr Raclette, grilovaný s brambůrky, cibulkou a okurkou , fresch špagety na tři způsoby, přímo připravované před zákazníkem, naše skvělé záviny, sakrajda, makronky nebo míchané nápoje nealko s bylinkami.