Hudba a nehudba

Ostravské hudební a divadelní ovoce, které si společně sklidíme a vychutnáme.

 

 

 

KOŘENÍ KOMPOTU: TATA BOJS

 

Jsme pěšáci rocknrollu, po žebříčkách lezeme spíš dolů, tvrdíme, že neúspěch nás nebolí, neboli není malých rock'n'rollí.

Legendární kapela, která nezaměnitelným stylem hudby i poetiky textů a zajímavých hříček se slovy okoření letošní ročník KOMPOTu.

 

FIHA

 

Kapela FiHa rozhodně není na ostravské kytarové scéně žádným nováčkem. Tato parta pěti muzikantů hraje na pomezí pop-rocku a brit-popu již několik let. Ve svých písních si kluci zakládají na melodiích a popěvcích, které si posluchač může odnést, což spolu s perfektním pódiovým vystupováním předvádí na svých na koncertech.

 

Divine Attraction

 

Divine Attraction tvoří dva hudebníci, Cory Simon (zpěv, kytara, klávesy) a Brian Bothwell (bicí), kteří se jednoho dne rozhodli, že se přestěhují z Kalifornie do Ostravy. Dopředu je žene touha spojovat posluchače pomocí chytlavých melodií, smysluplných textů a kreativních vystoupení. Česky jejich název zní „Božská přitažlivost“ a to je výstižný název.

 

Family Gospel Ostrava

 

Amatérský komunitní gospelový sbor, který v Ostravě zpívá od jara 2014, to umí pořádně rozjet. Gospel znamená „dobrá zpráva“. A těch není nikdy dost.

 

Vadim and Co.

 

Vadim & Co. je seskupení muzikantů kolem zpěváka, kytaristy, basáka, stavitele chalupy a vzdušných zámků a především autora Vadima Pekárka. Můžete se těšit na klubovou pohodu, písně s příběhem a nezaměnitelným zvukem kapely.

 

Elis

 

Elis Mraz vlastním jménem Eliška Mrázová je ostravská zpěvačka a hudební skladatelka. Je interpretkou nové hudební generace a vítězkou v anketě Český slavík Mattoni 2014 v kategorii Objev roku. Elis Vás překvapí reggae rytmy nebo závanem latiny.

 

Obrázek

Amigos by Funk Jindra Holubec

 

Jindra Holubec y Amigos je natřískaný streetfunk, prostě žádná depka ale pořádná porce Funku!!! Texty tvoří převážně česky repované skladby plné nadsázky a humoru. Amigos neboli české PAPRIKY, jak je tahle kapela označovaná svými fanoušky, tvoří energetické trio. Basový terminátor Michal Holubec, Pavel Magnusek bicí a Jindra Holubec kytara zpěv. Největší silou disponuje kapela na živých koncertech, kde jejich energetická vybavenost zajišťuje skvělý hudební zážitek.

Funk‘s not dead

 

Zpocený voko

 

Pořádná dávka blues – rocku.  Hudební uskupení Zpocený voko patří k tomu nezajímavějšímu, co je dnes na ostravské hudební scéně. Žádné jejich vystoupení nebylo nikdy stejné. A na KOMPOTu tomu nebude jinak.

 

Marow

 

Marow hraje s lidmi, kteří hrát chtějí a baví je to. Každý koncert je překvapení, které má šťávu. Těšit se můžete na prvky rocku, tvrdšího rocku, funku, folku, nebo kytarová sóla.

 

VíšCo

 

Nová, speciální, ale bohužel zakázaná kapela...Ostravské muzikantské jádro obklopeno muzikanty z Mňágy, Buty a Davida Stypky.