Hudba a nehudba

Ostravské hudební a divadelní ovoce, které si společně sklidíme a vychutnáme.

 

 

 

HLAVNÍ HVĚZDA FESTIVALU: HANA ZAGOROVÁ

 

“Jsem duhová víla. A co jsem já? V tvém pohledu slunce mám. Už nesu mrak. Jsem růžově bílá. Tančím, koukej se jak.”

 

Ostravská rodačka, oblíbená zpěvačka a několikanásobná držitelka Zlatého Slavíka Hana Zagorová vystoupí na KOMPOTu.  Během své kariéry nazpívala více než 800 písní. Na koncertních turné v minulosti projela kromě České a Slovenské republiky takřka celou Evropu, vystupovala i ve Střední Asii, Střední a Severní Americe. Získala několik zlatých a platinových desek, cen a uznání u nás i v zahraničí.

 

PETR BENDE & BAND

 

V pěti letech dostal Petr od rodičů svoji první bicí soupravu, a hned se začala rodit jeho hudební kariéra. Z kluka z malé moravské vesničky Újezd u Rosic se postupně stal skladatel, textař a multiinstrumentalista a také ostravák jak poleno :) Na KOMPOTu vystoupí tento sympaťák a skvělý muzikant v doprovodu svého Bandu složeného z excelentních muzikantů.

 

ÚSPĚCH

 

Parta zádumčivých mizerů z Poruby vymyslela jednoho krásného lednového jitra výborný název pro kapelu. A jelikož tito pánové už společně v několika bezejmenných skupinách účinkovali, rozhodli se tedy, že jedno z těles už konečně pojmenují. Ti chlapíci byli Maroš, Rosťa, Švejk a Filip …a Čeporan a… a jestli jsem na někoho zapomněl, tak ať se fixem dopíše. A tak – z počátečních písmen rodných příjmení jejich babiček – vznikl Úspěch. Death Folk Rocková… ano a nebojme se toho slova – formace z Ostravy.

Současný Úspěch při svých sice sporadických, ale zato nesporadicky vyprodaných koncertech rozdává zábavu (a velmi specifický, jemně lechtivý ba přímo supersprostý humor) při hraní (nejen) cover verzí známých rockových a popových hitů, neodmyslitelně protkaných čtením z absurdních deníčků frontmana Rosti F. Petříka.

 

NEO CHESS SUNNY ROCK AND ROLL BAND

 

Svěží rokenrol od Elvise přes Beatles, Rolling Stones, Toma Pettyho až k filmovým melodiím, např. z Pulp Fiction. Tahle skupina vznikla z lásky k této muzice. Ve svém názvu odkazuje ke dvěma nejdůležitějším a dnes již zaniklým rokenrolovým vydavatelstvím v USA Chess Records a Sun Records. Naštěstí po sobě zanechala nádherné hudební dědictví, takže jsme mohli přijít my, s úctou tyto písničky oprášit a znovu rozzářit ten pravý „neočesaný“ rokenrol.

 

Obrázek

PARTY HURRICANE

 

Zbrusu nová kapela ostravských muzikantů přináší nejznámější electro-swingové a rock n rollové hity v moderním remixovém podání, které vás donutí tančit! Finalistka Superstar Adéla Kvitová, profesionální saxofonista Radim Novák, nekompromisní bubeník Václav Vidlička a oblíbený DJ Dr. Zeppelin roztočí hurikán vypalovaček, které si budete zpívat až do svítání!

 

Obrázek

BIG BAND!!! OSTRAVA

 

BIG BAND!!! Ostrava je relativně mladé hudební těleso, jehož vznik se datuje do roku 2016. Vedoucím tohoto tělesa je saxofonista a aranžér David Schreiber. BIG BAND!!! Ostrava má velice široký repertoár, který sahá od klasických swingových a tanečních skladeb až po současné hity domácí i světové hudební scény. Signifikantem orchestru jsou vlastní aranže, které mají svěží a moderní zvuk. BIG BAND!!! Ostrava pravidelně spolupracuje nejen s významnými osobnostmi ostravského divadelního prostředí (Lada Bělašková, Martina Šnytová, Hana Fialová, Jaro Rusnák, Tomáš Savka, Roman Harok, Vladimír Polák), ale pomáhá také objevovat nové, začínající talentované zpěváky (Anna Klečková). Mimo tradičních vystoupení se věnujeme také tematickým večerům. Náš orchestr vystupuje na špičkových akcích pořádaných především v rámci ostravského regionu, ale slyšet jej můžete po celé České republice i v zahraničí.

 

Obrázek

All Imp

 

Ostravská improvizační skupina All Imp. Tato parta nadšenců si pro vás také letos připraví improvizační nářez. Těšit se můžete na představení, které budete udávat vy jako diváci.